Baza znalezionych fraz
aaaanie wkładaj brudnych skarpet do dolnej szufladyaaaa

Temat: [CX-7 ER] Zwichrowane tarcze hamulcowe - toczenie i wymiana

Nie licz na to daje tym tarczą kilka hamowań z 200km/h ja już przerobiłem dwa komplety tych niby lepszych! Aktualnie jeżdze na przetoczonych niema rewelacji.Zastanawiam się nad tarczami z USA mam pytanie czy ktoś ma takie SP-PERFORMANCE DRILLED SLOTTED wymiary EU czyli śr320mm gr28mm wys49mm gość ma takie na allegro.pozdrawiam Michał

no cóż nie często zdarza mi się osiągać takie prędkości. na razie zrobiłem kilka testów na szybko z prędkości 180 i nawet nie czułem tak jak w tych wcześniejszych szybkiego przegrzewania się ale wszystko pokaże czas. skoro tamte wytrzymały u mnie bez większych objawów 20 tys km to myślę ze te wytrzymają równie długo. co do przetaczania tarcz to w serwisie w Częstochowie przetaczaj tarcze nie ściągając ich z samochodu (wydawało mi się ze przetaczaj tylko zewnętrzna cześć tarczy ale pewny tego nie bylem) i jak dla mnie przetoczenie moich starych tarcz nie pomogło nic a nawet bym powiedział ze było gorzej niż przed przetoczeniem.
Źródło: froum.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?t=74381Temat: [Gospodarka] Rynek pracy i zarobki w woj. śląskim
ŚLĄSKIE Operatorów maszyn, elektroników

Przede wszystkim motoryzacja


Największą szansę na znalezienie pracy w województwie katowickim dają firmy z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a więc z: Gliwic, Częstochowy, Tych, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i z Żor.


Niemiecka firma Segu Polska w Dąbrowie Górniczej, która produkuje części i wiązki elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego, prowadzi rekrutację już od początku września. Zamierza przyjąć 33 osoby, w tym głównie monterów podzespołów, szuka także osób z wyższym wykształceniem technicznym. Z kolei włoska firma Sest Luve w Gliwicach, producent urządzeń chłodniczych, rozbudowuje fabrykę, dlatego od kilku miesięcy prowadzi nabór pracowników. Przyjęła już 45 osób, nadal szuka m.in. operatorów maszyn.

Kłopoty ze znalezieniem pracowników ma polska filia amerykańskiego koncernu TRW. Zarząd koncernu zdecydował o utworzeniu w Częstochowie Centrum Inżynieryjnego TRW. Rekrutację inżynierów firma prowadzi od stycznia. Zamierza w tym roku przyjąć 98 osób. Do tej pory zatrudniła 68 inżynierów. Poszukuje głównie projektantów, elektroników, inżynierów symulacji.

Podstawowym warunkiem jest dobra znajomość angielskiego, z czym są największe problemy. Dobry angielski jest konieczny, ponieważ w ciągu pierwszych 3 miesięcy inżynierowie przechodzą szkolenie w USA lub w Niemczech. W przyszłym roku Częstochowskie Centrum Inżynieryjne TRW zamierza przyjąć kolejnych 120 inżynierów i już dzisiaj zarząd obawia się, że będzie miał, jak do tej pory, problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów.

Inżynierów zatrudni także włoska Avia Fiat w Tychach, gdzie projektuje się części lotnicze. We wrześniu Avia przyjęła 4 inżynierów, a poszukuje kolejnych 6.

- W ciągu najbliższych dwóch lat planujemy dalszy rozwój naszego biura projektowego, dlatego nadal szukać będziemy młodych, zdolnych projektantów z branży lotniczej - mówi Vincenzo Martorana, szef biura.

Niebawem także w Częstochowie (najpóźniej z początkiem nowego roku) poszukiwani będą inżynierowie elektronicy do nowo powstającego Centrum Badawczo-Rozwojowego kanadyjskiej firmy Process-Electronics.

Pracowników ze średnim wykształceniem technicznym poszukuje też kolejna firma ze specjalnej strefy ekonomicznej, tym razem w Tychach. Chodzi o firmę Polska Żywność sp. z o. o., która potrzebuje pracowników linii produkcyjnej, operatorów wózków itp. Od dłuższego czasu poszukuje też specjalistów do utrzymania urządzeń chłodniczych i klimatyzacji i ma z tym problemy. W najbliższych miesiącach firma rozpocznie też budowę magazynów, gdzie także potrzebni będą specjaliści logistyki.

Nadal poszukiwani są specjaliści w firmach pracujących dla gliwickiego GM Opel. Nowa linia montażowa dla Opla powstała w gliwickim Bumarze, który przyjął już 300 pracowników. Nadal jednak do Zakładu Produkcji Specjalnej Bumaru potrzebnych jest 60 specjalistów do montażu (ślusarze), 23 spawaczy i operatorów tokarek numerycznych.

Włoska firma TMP Fondalmec Poland w Żorach, producent elementów do silników samochodowych, rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej. W najbliższych miesiącach poszukiwać będzie około 30 specjalistów do obróbki skrawaniem - informuje Mariola Neugeber, dyrektor do spraw kadr.

Barbara Cieszewska
http://www.rzeczpospolita.pl/dodatk...praca_a_18.html
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=349


Temat: 13.01.2008 strefa51
pod egidą PIECHOTY GÓRSKIEJ - a nie że z południa przyjedzie PG ;] Czyli się nie pomylił raczej

Wiedziałem że chcesz nas okantować!!!

EDIT
Wszystkie info zebrane w jednym miejscu:
INFO OGÓLNE

A. Miejsce imprezy:

Teren gry obejmuje rozległy obszar bagienno-leśny ( ok 40 ha)
Organizatorzy zapewniają możliwość zmagazynowania rzeczy oraz biwakowania na zamkniętym i strzeżonym terenie (włącznie z miejscami parkingowymi), możliwość ogrzania się przy ogniskach nawet w miejscach respawnów.

B. Plan dnia:

od rana do 9:30 rejestracja uczestników,
10:00 rozpoczęcie scenariusza.
10:00 - 16:00 rozgrywka
16:30 losowanie nagród (wśród uczestników zlotu)
16:00 - ognisko, część towarzyska

C. Wpisowe:

30 zł (w tym naszywka ze zlotu, wyżywienie full wypas – bigos na ciepło, pieczywko, ketchup&musztarda, kiełbaska na ognisko, herbata, piwko – tylko dla pełnoletnich).

D. Kontakt

Organizator: Sklep ASG "6mm" Częstochowa ul.Piłsudksiego 13/15

Osoba odpowiedzialna za poprawny przebieg działań; Mikołaj tel;506414165 mail: http://www.twoje4x4.pl/dojazd.html

Jeżeli chodzi o docierających przy pomocy PKP/PKS to w niedzielę dotrzeć można autobusem lini 69 spod dworca PKP - niestety jedyny sensowny odjazd to godzina 7.09 - wysiada się na przystanku MŁYNEK, potem do strefy jest już blisko

drugi autobus to linia 25 odjeżdża z Placu Biegańskiego autobus odjeżdża w godzinach 6.29 i 7.19. Wysiada się z niego na przystanku Sobuczyna. Przy czym trzeba pokonać większy dystans per pedes

Mapa docierania liniami 25 i 69:
http://img508.imageshack.us/my.php?image=mapaha6.jpg

Jeżeli chodzi o rejestrację - na terenie strefy, w oznaczonym miejscu zostanie przygotowany punkt rekrutacyjny, gdzie szybko (mam nadzieję) będzie można namacalnie potwierdzić swój przyjazd, jeżeli ktoś nie dokona przelewu to wpłacić wpisowe i w wypadku nieletnich, podzielić się zgodą od rodziców

ID-MED
Identyfikator może mieć dowolną oprawę graficzną, jednak wymagamy aby wśród informacji zawartych na nim znalazły się:
- imię, nazwisko, xywa
- grupa krwi (jeżeli się ją zna warto wpisać, jeżeli nie to napisać: NIE ZNAM)
- uczulenia na leki ( o ile takie są)
- przebyte choroby
- numer kontaktowy do osoby którą powiadomić w razie wypadku
oraz ewentualnie informacja iż dany osobnik choruję na: (np. astmę/cukrzycę)

Osoby niepełnoletnie powyżej wymaganego 16 roku życia (decyduje data urodzin, nie rocznik) muszą dostarczyć zgodę od rodziców - wypełniony formularz dostępny na forum.

4.Magazynowanie rzeczy zbędnych na polu walki
Samochody parkujecie na strzeżonym parkingu

Wszystkie rzeczy których nie będziecie używać w trakcie walk, a nie mogą zostać zostawione w aucie (bo się np. nim nie przejechało, tudzież z innych powodów) oraz rzeczy natury cennej - będą magazynowane w przeznaczonym do tego budynku, tak żeby nikomu nic nie zaginęło, albo żeby przypadkiem się nie pomieszało z szpejami innej osoby.

5. Inne uwagi
Po pierwsze prognozy nie są przychylne dla airsoftowców - mają być mrozy - dlatego profilaktycznie przypominam żeby
a) zabrać dodatkowe baterie do aegów
b) ubrać się ciepło, zabrać ewentualnie dodatkowe skarpetki, sweterki itp, nadmiar zawsze można zmagazynować, zaś niedobór ciężko będzie uzupełnić
c) być rozważnym - teren gry będzie obejmował dawny wojskowy poligon czołgowy, w częstochowskim żargonie określany 'transzejami', teren mocno poorany pagórkami, gdzie lubi zbierać się woda, z racji bagiennego charakteru części terenu. Dlatego pod żadnym pozorem nie wolno łazić po lodzie (zwłaszcza obszernym, a takowy pojawia się na jednym fragmencie starorzecza) - mamy się dobrze bawić, wygrywać, ale nie każdym kosztem - więc jeszcze raz podkreślam: nie robić sobie skrótów przez zamarzniętą wodę, zwłaszcza na transzejach

Z innej beczki, na terenie strefy będzie agregat prądotwórczy - ale traktujcie go raczej jako ostateczność - z racji ilości uczestników.
Sklep 6mm będzie również prowadził małą sprzedaż detaliczną - przede wszystkim będzie można zaopatrzyć się w kulki.

Planowany jest również prowizoryczny darmowy serwis, jakie lutowanie, tego typu rzeczy, gearboxa raczej otwierać tam nie będą chłopaki

Dla wszystkich przygotowane będzie miejsce siedzące, przy palących się ogniskach, żeby rozgrzac się przed/po scenariuszu. Nie zabraknie również obiecanego ciepłego posiłku. Przy czym nie będzie on dostępny w trakcie rozgrywki, więc warto zabrać ze sobą jakiś termos i batonika.

I ostatnia rzecz - numer konta, i system wpłacania wpisowego przez przelew
Przelewając pieniądze, proszę napisać za jakiej jesteście ekipy, za ile osób przelewacie i co ważne, mail z jakiego się ze mną kontaktowaliście, znacznie ułatwi to ogarnięcie fiskalizacji przelewów. Na wszelki wypadek, warto zabrać ze sobą dowód /wpłaty na zlot

WPŁATY PROSZĘ ODKONYWAC TYLKO DO ŚRODY

P.W. TKJ TOMASZ BEKUS
42-200 Częstochowa ul. Jagienki 27
Konto Multiplus prowadzone przez Multibank
Numer konta: 57114020170000490207135280

Wszystkie osoby/grupy które zostały zapisane na listę uczestników, zostały o tym poinformowane droga mailową tudzież przez PW na WMASG. Jeżeli ktoś takowego potwierdzenia nie dostał, oznacza to że nie załapał się na zlot.

Grupy które biora udział w zlocie to
GGA KRUK
PN PRETORIAN
1st S.O.C
DOM JASTRZĘBIA
THE GODLIKES
MIWO
FOXHOUND
ŚWIETOKRZYSKA PARTYZANTKA - połączone siły ze świętokrzyskiego
południe pojawi się pod egidą PIECHOTY GÓRSKIEJ
ASG KILLERS
SGS
REP
HUNTERS
STRZELEC KOS
ASF
NTLW (nowotarskie liceum wojskowe )
RAINBOW JAWORZNO
grupy z opolszczyzny zebrane w OPAS
SGD
OFA
POS
HADS
RCCE REGIMENT JAWORZNO
KEASG
SILESIAN SPECIAL FORCES
AS Mustang
T.G.A SZPON
DZIKIE GĘSI
FGEA
FAT ZABRZE
TGASG ZAKOPANE
S.O.W.A
MIŚ
wszycy mniej lub bardziej liczni
plus kilku niezrzeszonych i reprezentacja środowiska częstochowskiego

PODZIAŁ BĘDZIE JUTRO (TJ. 09.01.08)
Źródło: asgbielsko.lenart.pl/forum/viewtopic.php?t=1088nie wkładaj brudnych skarpet do dolnej szuflady